Booking.com

Relacja: Wiedeń i Bratysława Dzień 5 - Wiedeń – Katowice

  • 23/09/2017 02:16

Ostatni dzień w Wiedniu był zaplanowany na wszystko czego nie zdążyłem zobaczyć wcześniej. Tego dnia nie miałem już ważnego biletu na metro, dlatego też postanowiłem przemieszczać się pieszo. W głowie miałem także to, że o 16:30 mam autobus powrotny do Polski, dlatego  musiałem rozsądnie zagospodarować czas. Po śniadaniu spakowałem swój bagaż i zostawiłem go w hotelowej przechowalni bagażu.

Udało mi się to i odwiedziłem po kolei:

1.Belweder,

Belweder

2.Naschmarkt,

Naschmarkt

3.Opera,

Opera Wiedeń

Tego dnia odwiedziłem także ponownie Hofburg, w celu zobaczenia sali „Silver Collection”. Dwa dni wcześniej nie udało mi się zobaczyć tej sali, ponieważ upłynął czas zwiedzania dla turystów. Znajdowały się tam historyczne elementy przedstawiające zastawę oraz nakrycie stołów.

Hofburg
Hofburg

 

Po odwiedzeniu wszystkich miejsc, które chciałem zobaczyć udałem się po bagaż do hostelu, a później na autobus. W Wiedniu znajduje się kilka dworców autobusowych i tym razem musiałem się udać na Erdberg. Autokar firmy Flixbus wyruszył w trasę o godzinie 16:30, a do Katowic dotarł o 22:15. W autobusie jechały ze mną tylko 4 osoby, więc była pełna swoboda. Autokar posiadał gniazdka oraz wi-fi, a także sporo miejsca na nogi, dlatego podróż przebiegła bardzo przyjemnie.

Flixbus

 

Dalszy część podróży znajdziesz:
 
 
Jeżeli zainteresowała Cię moja strona i chciałbyś wspomóc działanie strony oraz moje podróże, możesz tego dokonać przez paypal: 
paypal