Booking.com

Relacja: Wiedeń i Bratysława Dzień 3 - Wiedeń

  • 09/09/2017 10:03

Na ten dzień miałem zaplanowane zwiedzenie centrum Wiednia oraz Kahlenberg. Jednak zanim wyruszyłem na szlak musiałem wymeldować się z hotelu oraz zostawić bagaż na recepcji. Mój hostel, w którym miałem spędzić kolejne dwa noclegi był zaraz po drugiej stronie, więc z wieczornym przeniesieniem rzeczy nie było problemu. Zaraz po zostawieniu bagażu, wyruszyłem na metro i rozpocząłem moją podróż po Wiedniu. Tego dnia odwiedziłem:
 
1. Na początek wybrałem się na Kahlenberg. Jest to bardzo ważne miejsce dla Polski. Z tego miejsca podczas Bitwy o Wiedeń Jan III Sobieski dowodził wojskami. Na wzgórzu znajduje się polski kościół oraz punkt widokowy na Wiedeń.
Dojazd: dojazd metrem do stacji Heiligenstadt, a później autobusem 38A (nie wszystkie autobusu dojeżdżają na Kahlenberg, dlatego przed wejściem do autobusu trzeba się upewnić czy aktualnym kursem tam dojedziemy).
Po obejściu wzgórza, wybrałem się do centrum Wiednia na dalsze zwiedzanie.
 
Kahlenberg
 
Kahlenberg
 
Kahlenberg
 
2. Kościół Wotywny,

Kościół Wotywny

3. Ratusz,
Ratusz Wiedeń

 

4.Teatr (Burgtheater),
Teatr Wiedeń
 
5. Parlament,
Parlament Wiedeń
 
6. Hofburg, odwiedzając przy okazji Sisi Muzeum. Muzeum jest podzielone na dwie części. Pierwsza to Sisi Muzeum, natomiast druga to Silver Collection. Tego dnia starczyło mi czasu na odwiedzenie tylko Sisi Museum, natomiast do drugiej części musiałem się wybrać innego dnia,
Hofburg
 
7. Albertina,
Albertina
 
8.Katedra.
Katedra

 

 
Po całodziennym zwiedzaniu poszedłem  zameldować się do nowego hotelu. Tym razem padło na A&O Hostel Hauptbahnhof. Ten wybór padł zdecydowanie ze względu na cenę i lokalizację. Cena za nocleg w pokoju wieloosobowym (6 łóżek), wraz ze śniadaniem to koszt niecałe 7,5 euro od osoby za noc. Skąd taka cena? Od pewnego czasu każdy może zakupić specjalny kupon na ebay’u za 29 euro. Umożliwia on 2 noclegi dla 2 osób w pokoju wieloosobowym. Noclegi są wraz ze śniadaniem oraz z pościelą. Warunki w pokoju były bardzo przyzwoite a sąsiedzi zachowywali się w odpowiedni sposób pomimo że oprócz mnie w pokoju były jeszcze 4 osoby. Tego dnia postanowiłem już tylko regenerować siły na następny intensywny dzień.

 

Dalszy część podróży znajdziesz:
 
 
Jeżeli zainteresowała Cię moja strona i chciałbyś wspomóc działanie strony oraz moje podróże, możesz tego dokonać przez paypal: 
paypal