Booking.com

Relacja: Wiedeń i Bratysława. Dzień 1 - Poznań – Wrocław - Wiedeń

  • 26/08/2017 05:15

Planując ten wyjazd, Wiedeń i Bratysława miały być tylko początkiem wyjazdu do Azji Środkowej. Gra zwana życiem pokrzyżowała jednak plany i podróż zakończyła się na 6 dniowym wyjeździe do stolic Austrii i Słowacji.
Swoją podróż rozpocząłem 5 sierpnia  w Poznaniu wsiadając do pociągu relacji Poznań - Wrocław o godzinnie 16:05. Do stolicy dolnego śląska dojechałem zgodnie z rozkładem o godzinie 18:07. Kolejnym etapem podróży była przesiadka na autobus linii Leo Express, jednak jego planowany wyjazd był przewidziany na godzinne 23:30.  Wiedząc że mam jeszcze ponad 5 godzin wolnego czasu postanowiłem zostawić mój bagaż w szafce na dworcu Głównym (14zł/24h), a sam udałem się w stronę Starego Miasta.
 
przechowalnia bagażu cennik wrocław
Przechowalnia bagażu we Wrocławiu na dworcu PKP - cennik
 
 
W centrum Wrocławia można było zauważyć że jest sobota i wszędzie trwa zabawa. Na ulicach oprócz Polaków można było spotkać także zagranicznych turystów, którzy podziwiali Wrocław po zmroku. Ja natomiast po obejściu rynku postanowiłem udać się na piwo między innymi do Pijalni Wódki i Piwa oraz do Pubu Czarna Owca (osobiście uważam że bardzo ciche i spokojne miejsce, gdzie można usiąść ze znajomymi i wypić piwo).
 
 
Rynek Wrocław
Wrocław - Rynek
 
Na sam koniec postanowiłem coś zjeść przed długą podróżą (ponad 9h) oraz udać się po bagaż. Tak jak wyżej wspomniałem do Wiednia udałem się autobusem linii Leo Express, a za bilet zapłaciłem 19zł. Jest to nowa linia czeskiego przewoźnika, dzięki czemu można było wyłapać tanie bilety. Ku mojemu zdziwieniu w autobusie razem ze mną wsiadło łącznie 5 osób. Na wejściu do autokaru każdy z nas otrzymał butelkę 0,5l wody mineralnej.
 
Leo Express, Wroclaw - Wieden
Autokar Leo Express, trasa Wrocław - Wiedeń 
 
 
Autokary są podzielone  na dwie części, klasę business i klasę economy. Osobiście siedziałem w klasie economy, ponieważ tam miałem miejscówkę. Miejsca na nogi było dość mało, podobnie jak w autokarach PolskiegoBusa. Kładąc się nawet na 2 siedzeniach miejsca do spania było za mało. Pomimo że jechaliśmy między innymi przez Opole i Katowice nikt po polskiej stronie się nie dosiadł. W Czechach dosiadło się sporo osób, wynika to prawdopodobnie że linia jest tam rozpoznawalna od kilku lat. Firma posiada własną sieć kolejową oraz autokarową od 2012 roku. Ludzie którzy się dosiadali jednak szybko kończyli swoją podróż i do Wiednia dojechaliśmy w 8 osób. Ja wraz z jedną panią wysieliśmy na przystanku Wiedeń Stadion, reszta jechała na lotnisko.
Wiedeń przywitał mnie deszczowo, ale mimo to autobus przyjechał punktualnie, więc mogłem realizować plan zgodnie z założeniami.
 
Dalszy część podróży znajdziesz:
 
 
Jeżeli zainteresowała Cię moja strona i chciałbyś wspomóc działanie strony oraz moje podróże, możesz tego dokonać przez paypal: 
paypal